Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá (8 - 14 hod)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Hodnocení na Heurece

Zákazníci nás rádi doporučují.
Moc vám děkujeme!
Bez vás bychom toho nedosáhli.

 

 

Zůstaňme v kontaktu

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Návody, postupy
 4. Modelovací gely Starnails přehledně

Modelovací gely Starnails přehledně

 

Gelové nehty jsou populární, krásné, nenáročné a trvanlivé. Někdo má svou oblíbenou manikérku nehtařku a někdo touží modelovat nehty doma. Sama sobě, mamince, sestře, kamarádkám... A tak začnete pátrat na internetu kde koupit kvalitní UV gely na nehty, jak vybrat kvalitní UV gel, který drží i na vašich nehtech...

Najednou na nás koukne nepřeberné množství firem nabízejících své značky. Jedna firma má takové, druhá onaké.. a začneme se ztrácet. Navíc, máme-li specifické požadavky na typ gelu je opravdu obtížné si správně vybrat a neutrácet zbytečně za něco co nevyužijete.

My rozumíme požadavkům našich zákaznic, proto jsme připravili přehledný systém Starnails UV gelů, na jaký typ nehtů a způsob modeláže jsou vhodné. Samozřejmě dbáme na laicky psaný návod, aby se vyznala každá začátečnice ;) Takže pojďme na to!

 

Jednofázový a třífázový systém (nebo-li jedofázové a třífázové UV gely)

Jednofázové UV gely (one phase UV gely) jsou nejjednodušší UV gely. Jsou vhodné pro začátečnice, pro normální nehty. Patří sem například oblíbený One Phase Crystal, One Phase Rose, nebo profesionální One Phase Pro Extreme. Tyto tzv. all round gely se používají pro modeláž od začátku až do konce. To znamená jeden gel na vše - podklad, modelování, lesk. 

U jednofázového all round gelu se předpokládá, že nehet vymodelujete a dále již neupravujete. Tzn. nanášíte gel v podkladové vrstvě - poté barevný gel - zafixujete modelací "c oblouku" a po vytvrzení v lampě již nepilujete a pouze setřete výpotek Cleanerem. Toto je poměrně pokročilá technika a vyžaduje již určitou zručnost. V momentě, kdy se Vám něco nepovede a Vy saháte po pilníčku, je nutné gel zafixovat jiným leskem. Pokud nanesete jednofázový gel v tenké vrstvě jako lesk, pak se Vám s největší pravděpodobností vytvoří mapy a nebo gel nebude dostatečně lesklý. 

Většina začátečnic se právě setká s tímto problémem, proto doporučujeme pro jistotu dokoupit i lesk. V případě, že budete One Phase gel pilovat, pak si celou práci jednoduše zafixujete Finish gelem - leskem. UV/LED gel One Phase Pro Extreme je ovšem řidší než One Phase Crystal a One Phase Rose a můžete jej použít i místo lesku, pro něj toto pravidlo neplatí. 

Nově jsme naskladnili i tzv. Jelly gely, které mají hustou želatinovou konzistenci. Díky tomu nezatékají ke kůžičce a tím zajistí dostatečný čas k modeláží nehtů. Jsou vhodné pro alergiky a nevyžadují žádnou podkladovou bázi. Práce s nimi je trošku odlišná, než s klasickým gelem. Vyzkoušejte nejprodávanější Jelly gel Clear. 

Využít můžete také barevné jednofázové One Step gely, které jsou vhodné pro modelování nehtů ve dvou vrstvách. Odpadá tedy nutnost používat modelovací gely. Nebo můžete modelovacím gelem jen lehce zafixovat barevný jednofázový gel. 

 

Shrnutí: 

 • jednoduché použití - modelace od začátku do konce (jeden gel na vše). Oblíbené u začátečnic
 • hustší konzistence (kromě One Phase Pro Extreme gelu)
 • vhodné na tipy, šablonky, doplnění 
 • doba vytvrzení v UV lampě 120 vteřin, v UV/LED lampě 30 vteřin
 • koupíte je zde - Stavební jednofázové UV gely
 • v nabídce naleznete i barevné jednofázové gely, se kterými se krásně modeluje

  

 

Třífázový systém (vícefázové UV gely):

Třífázové, nebo-li vícefázové gely umožňují použít konkrétní gel na specifické potřeby. Například máte-li problematické nehty, kdy Vám materiál hůře drží, použijete Power bázi, modelovací gel Pro Clear gel a Finish Extreme Glass gel.

UV gely Starnails mají velkou výhodu, dají se vzájemně snadno kombinovat a snadno přilnou jeden k druhému. Proto moc nedoporučujeme "přidávat" do gelového systému jiný druh gelů od jiné značky.

 

Třífázový systém tvoří podkladové gely, stavební (building/stavěcí gely), finish UV gely - lesky (zakončovací gely)

Do modelovacích UV gelů pak zahrnujeme i Camouflage UV gely (nehtový makeup)

 

Podkladové UV gely: nebo-li base gely. Slouží jako podklad pod modelovací UV gel (např. UV gel Clear, Blue Clear ).. Jsou pružné a každý je určený pro jiný typ nehtů. 

Standardně si vystačíte se základním podkladovým Base gelem. V případě alergie nebo problematických nehtů (potivé, mastící se, lámavé, třepivé) sáhněte po Power Base bázi a Protein Power bázi. Tyto báze jsou extra pevné, extra pružné. Je jedno, zda zvolíte Pro Bázi, která je s aplikátorem, nebo Power bázi (v kelímku), tyto báze jsou sázka na jistotu! Báze jsou hustší konzistence a jsou vhodné i pro doplnění zlomeného nehtu. 

 

Pod každý podkladový UV gel doporučujeme použít prep (přilnavač) - a to buď úplně základní Primer, silnější Ultrabond, oba přípravky se používají na dezinfekci - Nail Prep.

 

Modelovací gely Starnails: obecně slouží k modelaci nehtu, lidově řečeno "c-oblouku".  Jak správně modelovat nehet se dozvíte na našem BLOGU v článku - Co je c oblouk a stresový bod apex. 

Modelovací gely = stavební gely, building gely se nanáší na podkladové gely a volíte si ten správný podle způsobu použití. Obecně je rozdělíme na Akrygel, standardní modelovací gely, PROfesionální stavební gely.

Nejoblíbenějším modelovacím gelem je Akrygel - vhodný pro normální nehty, problematické nehty, pinčování, na tipy i šablony. Nejoblíbenější je Akrygel Premium, který doporučujeme začátečníkům. Je velmi odolný, pevný a obvykle není nutné používat podkladový UV gel. Akrygel se osvědčil i pro extrémní tvary a stiletta. 

 

Standardní modelovací gely jsou ekonomicky výhodné a určené pro specifické nároky. Naprostá většina modelovacích gelů je určena na tipy i šablonky. Nanáší se na podkladovou bázi nebo barevné gely a slouží k modelaci tvaru nehtů (tedy apexu a c-oblouku) a fixují finish UV gelem (leskem).

Pro začátečníky doporučujeme klasický Clear UV gel, Blue Clear (ten má po vytvrzení jemný modrý nádech a tím zdůrazní bílé gely). Tyto gely jsou středně husté až lehce hustší konzistence. Perfektně se s nimi modeluje c-oblouk, máte dostatek času na vytvrzení a krásně drží. Gely se vytvrzují v UV lampě v průměru 120 vteřin a v UV/LED lampě přibližně 30 vteřin.

 

Pro problematické nehty nebo při specifických požadavcích sáhněte po tvrdém gelu UV/LED Blue Clear Strong gelu - ideální gel pro namáhané ruce (kadeřnice, kosmetičky), potivé nehty, lámavé nehty. Zkrátka pokud potřebujete maximální pevnost. Velmi odolný a oblíbený je PRO Clear gel

 

Hledáte-li multifunkční, trvanlivý, pevný gel vhodný i pro dlouhé a extrémní tvary, na šablonky, tipy a pinčování pak sáhněte po PRO Clear UV/LED gelu. Další z řady PROfi vhodný nejen pro profesionálky. Gel se skvěle nanáší, je spíše hustší, úžasně se s ním modeluje a lehce se dále upravuje. Opravdu doporučujeme! Lze vytvrdit v každé lampě - UV, LED, UV/LED

 

Pro přírodní nehty (ale samozřejmě i tipy) je vhodný pružný Silk Protein gel, který v sobě spojuje podkladový i modelovací gel v jednom. Je to měkčí, ale přesto pevný gel. Nehty vyživuje a chrání díky proteinům, které obsahuje. 

 

Specifické místo v modelovacích gelích zaujímají stavební gely mléčně růžové. Jedná se především o Pink Mask gel a Pro Baby Pink gel. Gely jsou vhodné jako celoplošné gely a pro babyboomer manikúru. Hodí se pro slavnostní příležitosti (např. svatba) a jako základ pro jemné zdobení. Pink Mask gel vytvrdíte v UV a UV/LED lampě a je středně husté konzistence. Pro Baby pink je hustší a lze jej vytvrdit ve všech typech lamp. Pod oba gely doporučujeme použít Power bázi a fixovat leskem dle preferencí a typu zdobení. 

 

 

Do kategorie modelovacích gelů patří i camouflage UV gely. Ty nabízíme ve dvou variantách. Ekonomicky dostupné camouflage UV gely a řadu PROfi camouflage gelů. 

Klasické UV camouflage gely jsou středně husté konzistence. Začátečník musí být trošku rychlejší při modelaci, aby mu camouflage gel nezatékal ke kůžičce. S camouflage gely je potřeba pracovat jako s modelovacím gelem - tj. modelovat nehet. Pokud byste camouflage (makeup) gel jen roztírali štětcem nedosáhnete potřebné kryvosti. Nejoblíbenějším camouflage gelem je Camouflage Body - tělový jemný makeup gel. Neméně populární je i Camouflage Natural, který výborně kryje a má odstín pokožky. V nabídce najdete i mléčný camouflage gel Milk, který je skvělý pro svatební nehty nebo zimní Nail Art. Klientky si jej oblíbily také jen na celoplošných nehtech s jemným zdobením. 

 

 Camouflage PRO UV/LED gely doporučujeme jak začátečníkům, tak profesionálům. Jedná se o hustší makeup gely, se kterými se skvěle modeluje a mají vysokou krycí schopnost (při modelaci c-oblouku jsou téměř neprůhledné). 

Camouflage PRO gely se tak stávají neocenitelným pomocníkem při modelaci francouzské manikúry případně jako základ pro zdobení na celoplošných nehtech. Tělovým Camouflage gelem je Camouflage PRO No.1. Velice oblíbený je také narůžovělý Camouflage PRO No. 4, který si oblíbily klientky pro bezchybný Baby boomer.

 

Naši kategorii modelovacích gelů uzavírají lesky - Finish UV gely. Zakončovací UV gely mají za úkol "uzamknout" vaši práci a zafixovat například zdobení. Také se od nich očekává, že vytvoří lesk na nehtu po celou dobu nošení gelů nebo gel laků. Lesky jsou buď bez výpotku (bezvýpotkové) a nebo výpotkové.

Bezvýpotkové lesky jsou ideální pro snadnou a rychlou manikúru a to jak gelovou, tak polygelovou, gel lak i akrylovou modeláž.  Jejich výhodou je, že se po vytvrzení v lampě nestírá výpotek. Také je nabízíme v různých provedeních (čiré, či třpytivé). Můžete tak svým nehtům dodat zase o něco specifický look. Gely jsou středně husté konzistence s aplikátorem. Lehce se nanáší a můžete je vytvrdit ve všech typech lamp. jsou vhodné pro rychlou fixaci nehtu a není nutné je čistit po vytvrzení Cleanerem. Nejprodávanějším bezvýpotkovým gelem je křišťálový lesk Quick Finish Superstar.

Výpotkové ukončovací gely jsou ideální pro fixaci zdobení. A to i komplikovaných ozdob, jako jsou 3D vodolepky, 5D nálepky či 3D bižuterie. Po vytvrzení v lampě musíte setřít výpotek.  Výpotkové gely nabízíme v kelímku (aplikují se štětcem) a nebo s aplikátorem. Ekonomicky výhodný a velmi kvalitní je klasický lesk UV gel Finish, který se dá vytvrdit jen v UV nebo UV/LED lampě. Oblíbeným leskem je Finish Smart UV/LED - chytrý lesk, který lze aplikovat na gely, gel laky, polygely i akryl. Nejprodávanějším finish gelem je pak Finish Extreme Glass UV/LED, který dělá právem čest svému jménu. Úchvatný lesk jako blesk ;) skvělé řidší konzistence, úžasně se nanáší a fixuje zdobení. Směle překoná i mnohem dražší konkurenční lesky. 

Excelentním a velmi oblíbeným leskem je hustší finish gel Pro Finish. Tento gel s aplikátorem doporučujeme pro jeho super pevnost, flexibilitu a pro fixaci i větších kousků zdobení, např. mašliček. V kombinaci s Pro Bází vytváří jedinečnou dvojku pro maximální zpevnění nehtů ;).

 

Kapitolu uzavřeme polygely. Polygely jsou horkou novinkou v gelové modeláži a získávají čím dál více na popularitě. Proto jsme jim věnovali samostatný článek na BLOGU - Modelujeme polygelem.

Jak jsme se zmínili na začátku článku, je Starnails nehtový systém natolik propracovaný, že můžete navzájem kombinovat různé Starnails produkty a nebát se následků v podobě odchlipků či praskání (samozřejmě při respektování techniky nanášení). To znamená, že můžete na polygely bez obav nanášet barevné gely či gel laky, nebo na podkladovou bázi vhodnou pro gel laky nanést modelovací gel (pružnější) a opět aplikovat barevné gel laky. Tím Vám vytváříme nekonečně mnoho možností, abyste si vybrala tu svou správnou kombinaci. 

 

Shrnutí:

 • třífázové gely jsou variabilní a lze navzájem kombinovat různé typy materiálu dle potřeby Vašich nehtů, či nehtů klientky
 • obsahují řadu PRO, která je vhodná pro alergiky (neobsahuje kyseliny)
 • vhodné na extrémní tvary, krátké nehty, pinčování, šablony i tipy
 • nevýhodou může být vyšší počáteční investice, neboť na každý krok potřebujete jiný gel

 

Myslíme i na alergiky, kterým jsme se pečlivě věnovali v článku na BLOGU - Alergie na UV gely, gel laky. V článku jsou uvedená doporučení jak si otestovat alergii, čemu se vyhnout a jak daný prostředek nahradit. Nechybí ani doporučení na správný materiál, který již léta testují naše alergické klientky.

 

Tipy na další články/videa:

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o slevách a novinkách z nehtového světa Starnails.

Otevřená Facebook skupina

Potřebujete poradit? Staňte se členem naší Facebook skupiny, která má více než 2000 členů.

přidat se ke skupině

Facebook stránka

Proč nakupovat u nás

 • Více než 5000 produktů skladem
 • Dárek ZDARMA ke každé objednávce
 • Doprava ZDARMA od 1 500,- Kč
 • Zítra u Vás při objednávce do 12:00 hod.
 • Prověřeno profesionály
 • Poradíme Vám

Pohodlná platba


Informace pro zákazníky

Doprava a platbaObchodní podmínkyOchrana osobních údajůVýměna zbožíReklamaceRecenze a doporučeníRady a tipyO násKontakt

 

Zákazníci nás mají rádi

Odborné poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 775 659 411 Po - Pá (8:00 - 14:00) info@starnails.cz Po - Ne (odpovídáme zpravidla do 3 hodin)
Copyright (c) 2020 - Starnails s.r.o. Všechna práva vyhrazena.