Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá (8 - 14 hod)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Hodnocení na Heurece

Zákazníci nás rádi doporučují.
Moc vám děkujeme!
Bez vás bychom toho nedosáhli.

 

 

Zůstaňme v kontaktu

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Gelové nehty na tipy krok za krokem
31.12.2019

Gelové nehty na tipy krok za krokem

Tento návod je sestaven pro úplné začátečníky, abychom jim pomohli lépe se orientovat v jednotlivých krocích modelace nehtu UV gelem a materiálu, kterého je na trhu obrovské množství.

Návod je napsán "laicky" tak, aby byl srozumitelný úplně všem.  

 

 

 

Než se pustíte do modeláže nehtů gelem:

než začnete investovat do koupi vybavení pro gelové nehty, dobře si rozmyslete jaký typ modeláže nehtů vlastně chcete a co si od toho slibujete. Rozhodnout se totiž můžete mezi UV gelem, gel lakem a akrylem. Zde si můžete přečíst článek na našem BLOGU věnovaný právě jednotlivým druhům úpravy nehtů.

 

Váš nákupní seznam pro modeláž UV gelem:


1.lampa - UV, UV/LED (DUÁLNÍ) lampa:

Základním typem lampy je UV lampa, která má 1, 2 a nebo 4 zářivky. Obecně platí: čím více zářivek tím rychleji lampa vytvrzuje a tím méně častěji musíte zářivky měnit.

UV lampa vytvrzuje UV gely obvykle do 120 vteřin, většinou však postačí gely vytvrzovat 90 vteřin. Pořizovací náklady UV lampy nepřekročí zpravidla 1100Kč, ale musíte počítat s pravidelnou (cca 1 x za 6 měsíců při domácím použití) výměnou zářivek.


LED lampavytvrzuje LED gely a naprostou většinu barevných gelů. Pozor LED lampa nevytvrzuje! všechny modelovací UV gely. U každého UV gelu Starnails se dozvíte zda jej lze vytvrdit mimo UV i v LED lampě a za jak dlouho. LED lampa je šetrná k pokožce rukou, nemusíte měnit LED diody po celou dobu životnosti lampy. Pozor si však musíte dávat při výběru gelů,aby šly vytvrdit v LED lampě. Případně přímo zakoupit LED gely, nebo gely UV/LED. LED lampa vytvrzuje barevné gely obvykle za 45 vteřin, modelovací zhruba kolem 60-90 vteřin. Záleží na typu lampy.


 DUÁLNÍ lampa zázračný model pro všechny, které spěchají a nemají čas trávit vytvrzováním UV gelů 2 hodiny. Duální lampy vytvrzují vše, odrůzných typů UV gelů až po gel laky v bleskovém čase. Inovativní technologie speciálních diod sníží čas potřebný k vytvrzení gelů na méně než polovinu. Barevné UV gely dokáže lampa vytvrdit za 5 vteřin! (srovnejte 120 vteřin v UV lampě) a modelovací obvykle do 30 vteřin (a často méně). Diody se opět nemění po celou dobu života lampy.

 

Lampa na gelové nehty

2. pomocné tekutiny:cleaner (odstraňovač výpotku UV gelu, čistič nehtů před modeláží), Primer (přilnavač UV gelu) nebo Ultrabond (extra silný přilnavač s mírně "lepivou" vrstvou pro extrémní přilnutí další vrstvy) a doporučujeme také NailPrep (odmašťovač a desinfekce nehtů v jednom). Čistič štětců Brush cleaner. Vhodná je také univerzální desinfekce (pro ruce i nářadí)

3. štětce: nejoblíbenější model je č.4 na gelovou modeláž. Doporučujeme také oválný štětec č. 6, kterým se velmi dobře rozprostírá lesk a využijete jej i na nanášení barevných UV gelů. Nesmíme zapomenout na štětce na francouzskou manikúru (v našem e-shopu jich je celá řada) a zdobící štětce, budete-li chtít zdobit nehty. Za zvážení stojí také praktická pomůcka - držák na štětce, který zároveň udržuje štětce čisté (nalije se do něj Brush cleaner a štětce se ponoří nejčastěji přes noc pro odstranění zbytků gelů).
Kromě štětce potřebujete také kartáček nebo prašný štětec pro odstranění brusného prachu z nehtů.

4. buničina, nebo-li bezprachové polštářky, které se používají společně s cleanerem k očištění nehtu

5. pilníky - ideální pilník na gelové nehty je pilník hrubosti 80/80 - pro odstranění gelové modeláže a univerzální 180/100 pro jemné úpravy v průběhu modelace nehtů6. leštící blok: velmi jemný blok podobný pilníku, který slouží k zahlazení rýh po pilování

7. umělé nehty - tipy (typy): umělé nehty slouží k prodloužení nehtu. Vybírat můžete z čiré a mléčné varianty a různých tvarů. Místo na typy můžete nehty prodloužit na šablonky.

8. lepidlo na typy: začátečnicím doporučujeme lepidlo s aplikátorem pro pohodlné nalepení

9. gilotina na typy:kleště určené ke zkrácení nehtového typu na požadovanou velikost (připravili jsme pro vás praktický videonávod jak zkrátit umělé nehty gilotinou na tip )

10. pomůcky na úpravu nehtové kůžičky:pomerančové dřívko nebo zatlačovače nehtové kůžičky, kleště na kůžičku

11. UV gely:

UV gely jsou poměrně obsáhlou kapitolou a věnujte dostatek času prostudování si jednotlivých typů UV gelů a jejich vlastnosti. Ušetříte tak čas i peníze za zbytečně zakoupený gel, který nevyužijete.

  
 
 

V modeláži UV gelem můžete pracovat několika způsoby:

1. jednofázový UV gel je gel, který má v sobě všechny "fáze" modeláže - proto jednofázový One phase, případně All Round 3v1. Tzn. nanesete jej jako podklad, modelovací gel i jako lesk.

Pokud se rozhodnete modelovat nehty One phase UV gelem stačí Vám dokoupit již pouze Camouflage UV gely (gely pro prodloužení nehtového lůžka při francouzské manikúře), bílý French UV gel a barevné UV gely dle libosti. 

2. více fázový systém(třífázový) - využijete, pokud máte nehty problematické (je lepší použít různé modelovací gely, které se vzájemně harmonicky doplní) a tvoří se Vám odchlipky. Ne každému vyhovuje pouze jeden typ gelu a především profesionálky potřebují pro své zákaznice různé druhy materiálu. Také možná časem zjistíte, že preferujete gely tvrdé pro dlouhé a namáhané nehty nebo naopak měkké gely, pružné vhodné pro nehty tvarované např. do "loďky." A k tomu Vám jeden gel nestačí.

V třífázovém systému má každý gel svou nezaměnitelnou funkci. Obecně lze říci, že potřebujete base UV gel (podkladový gel), stavební UV gel pro modelaci C-oblouku (začátečnicím doporučujeme gely hustší konzistence - např. Pro-Clear, Akrygel) a Lesky - Finish UV gely. I v tomto systému využijete Camouflage UV gely (gely pro prodloužení nehtového lůžka při francouzské manikúře), bílý French UV gel a barevné UV gely dle libosti.

Base UV gel - podkladový UV gel

 

Nedoporučujeme kombinovat různé značky gelů, jelikož každý výrobce má specifické složení materiálu a gely pak nemusí dobře navzájem přilnout. Pro maximální výsledky je vhodnější nakupovat celý sortiment u jedné značky.


Zatočila se Vám hlava z obrovského množství potřeb pro dobrou gelovou modeláž? Nezoufejte ;) Pro začátečníky doporučujeme jednu z cenově velmi výhodných sad na gelové nehty. Vybírat můžete sady s různým typem UV lamp, i DUÁLNÍCH lamp. Některé sady obsahují také mini brusku na nehty.

 

Každá sada je poskládána tak, abyste obdržela vše potřebné pro základní gelovou modeláž a nemusela dokupovat ihned další výrobky. Až postupně, jakmile si vše "osaháte" a zjistíte, co Vám bude nejvíce vyhovovat. Samozřejmě jsme tady pro Vás a v případě jakéhokoliv problému nebo nejasnosti nám můžete napsat a my Vám poradíme (info@starnails.cz)

 


A nyní přistoupíme k samotné modeláži:
 

všechny jednotlivé části modelace nehtu jsou nesmírně důležité, proto nevynechejte ani jeden krok! Časem a tréningem budete zručnější a najdete si "svůj" systém. Zpočátku Vám doporučujeme dodržovat náš návod pro dokonalou manikúru.

Na naší modelce jsme pro Vás nafotili jednotlivé kroky gelové modeláže. Modelka léta bojuje s okousaným i nehty, takže byla velkou výzvou a zároveň důkazem, jak krásná a povedená modeláž promění nehty v ozdobu každé ženy ;)

 


1. Příprava nehtu:

 Gelová modeláž příprava nehtu


Pro samotný průběh modeláže je příprava nehtu velmi důležitá a nepodceňujte ji. Na nehty nastříkáme desinfekci (pro ruce i nářadí). Nehet lze také očistit Cleanerem nakápnutém na buničinu.

Pomocí kopýtka (nebo-li zatlačovače) zatlačíme nehtovou kůžičku (viz. obr. 2) a v případě záděru lze tyto odstřihnout pomocí kleštiček na kůžičku. Kůžičku lze upravit také bruskou na nehty, použijte jemné nástavce na nehtovou kůžičku a nebo diamantové nástavce.

 
Pilníkem 180/100 opracujeme nehtovou ploténku tak, aby byl nehet dokonale zbroušen a očištěn, nesmí na něm zůstat žádná lesklá místa. Měl by vypadat, jako by byl poprášen bílým práškem (obr. 3)

 

 
2. Lepení tipu na nehet:

 

Nalepení nehtového tipu


Před nalepením tipu přírodní! nehet odmastíme Primerem nebo NailPrepem (obr. 4). Vyčkáme pár vteřin dokud pomocná tekutina nezavadne (neuschne).

Pro každý nehet vybereme nejvhodnější tip (umělý nehet), který musí kopírovat přírodní nehet. Okraje nehtu musí dokonale lícovat s tvarem tipu. V případě potřeby je možné tip na okraji zpilováním zúžit.

Na lepící plochu tipu naneseme speciální lepidlo a pomalu pokládáme tip na nehet. Drážka na tipu by nám měla lícovat s volným okrajem nehtu. Lepidlo se rovnoměrně rozprostře po celé ploše. Lepidla by mělo být tak akorát, aby nepřetékalo (obr. 5) Pokud se tak stalo, přetékající lepidlo ihned odstraníme (setřete buničinou). Vyčkejte několik sekund dokud lepidlo nezaschne. Po nalepení celé ruky necháme 1 minutu proschnout.


Pomocí gilotiny tipy zkrátíme do požadované délky (obr. 6) Optimální délka je v poměru dvě třetiny nehtové lůžko a jedna třetina volný okraj.

 

Nalepení nehtového tipu:
Zkrácení umělého nehtu:

3. Příprava nehtu před nanesením UV gelu

 

Gelová modeláž na tipy


Nalepený tip lehce zpilujeme pilníkem (doporučujeme hrubost 100). Pilujeme jak na povrchu nehtu (tak, aby se tip zmatnil), tak na místě přechodu. Přechod mezi umělým nehtem a přírodním nehtem musí být přirozený. Typ by neměl vyčnívat na nehtu (obr. 7)


Nehet očistíme cleanerem. Na přírodní nehet (tedy část, kde není nalepen tip) naneseme přilnavač - Primer nebo Ultrabond Extra. Necháme dobře zaschnout. Takto jsou nehty připravené pro aplikaci jakéhokoliv materiálu (obr. 8)

Nyní štětcem naneseme slabou vrstvu podkladového UV gelu (Base UV gel - v případě třífázvého systému a One phase UV gel v případě jednofázového systému). Podkladový uv gel slouží k lepšímu přilnutí modelovacího gelu v druhé fázi. Nanášíme v tenké vrstvě jako lak a na všechny 4 prsty najednou (palec zvlášť). Necháme vytvrdit v lampě. Nepilujeme, nestíráme výpotek! (obr. 9)
4. Nanesení francouzské manikúry – bílé nebo barevné špičky

 

Nanesení francouzské manikúry

 

Francouzská manikúra je stále nejoblíbenější způsob modelace nehtů. Je elegantní ve všech podobách a sluší každé ženě. Existuje spousta způsobů jak vytvořit francouzskou manikúru. My Vám představíme jednoduchý způsob aplikace.


Na podkladový (vytvrzený) UV gel vytvoříme pomocí camouflage UV gelu (v našem případě se jedná o Camouflage Light Cover) C-oblouk. C-oblouk se může zdát zprvu pro začátečnice poměrně náročný, ale nejedná se o nic obtížného a každá jej jistě brzy zvládnete. Naneseme UV gel na středový bod nehtu (zhruba o objemu hrášku) a táhneme štětcem směrem ke konci nehtového tipu. Snažíme se gel rolovat zpět na středový bod. Tím vytvoříme C-oblouk. Nakonec gel roztáhneme zhruba do 2/3 k nehtovému lůžku.
Gelu musíme věnovat neustálou pozornost, aby nestekl na pokožku a pokud se tak stalo, odstraníme jej pomocí pomerančového dřívka.

Camouflage UV gely jsou středně husté až řidší konzistence, proto musíme pracovat rychle. Můžeme na několik vteřin otočit dlaň vzhůru, aby si gel sednul do správné "pozice." Necháme gel vytvrdit v lampě po dobu 2 minut. Setřeme disperzní film tzv. výpotek cleanerem a v případě potřeby opilujeme do dokonalého tvaru (pilníkem 180/100). Poté zaleštíme rýhy pomocí leštícího bloku. Leštící blok používejte vždy po pilování. (obr. 10,11)

Za pomocí štětce (klasického štětce na UV gel, případně štětce se zkoseným vlasem) nebo zdobící kuličky naneseme bílý nebo barevný gel na špičku nehtu. Nenechejte se odradit počátečním nezdarem. Vymodelovat precizní smile line (linii úsměvu) vyžaduje pevnou a zkušenou ruku, kterou získáte neustálou praxí. Po vytvrzení nestírejte výpotek (obr. 12).

Pro více informací a podrobná videa jak na francouzskou manikúru navštivte tento odkaz - jak na francouzskou manikúru.

 


5. Aplikace barevného nehtu


V případě, že si nepřejete modelovat francouzskou manikúru, ale celobarevné nehty připravíme si modelovací UV gel např. Akrygel (pokud nepracujeme s jednofázovým UV gelem, kterým uděláme všechny 3 fáze najednou). Modelovací UV gel (nebo též stavební Uv gel) je UV gel určený k modelaci C – oblouku. Můžeme vybírat z celé řady typů a hustoty. Pro začátečníky je vhodný hustší UV gel, např. Akrygel nebo Pro-Clear

Modelovacím UV gelem vymodelujeme C-oblouk. Můžeme na několik vteřin otočit dlaň vzhůru, aby si gel sednul do správné "pozice." Necháme gel vytvrdit v lampě po dobu 2 minut. Setřeme disperzní film tzv. výpotek cleanerem a v případě potřeby opilujeme do dokonalého tvaru (pilníkem 180/100). Poté zaleštíme rýhy pomocí leštícího bloku. Leštící blok používejte vždy po pilování. (obr. 10,11)


Jsme-li s výsledným tvarem spokojeni očistíme nehet od brusného prachu (ruce si můžete umýt vodou) a v tenké vrstvě nanášíme barevný UV gel. Ten vzápětí vytvrzujeme v lampě. V případě potřeby naneseme druhou barevnou vrstvu (pro sjednocení vrstvy první).


6. Nanesení lesku

 

Gelové nehty krok za krokem

 

Posledním krokem gelové modeláže je nanesení závěrečného lesku. Vybírat můžeme z finish gelů s aplikátorem, bez aplikátoru. S výpotkem či bezvýpotkový UV gel (obr. 13). Zvolený lesk naneseme v souvislé tenké vrstvě, kterou vytvrdíme v lampě. Pro nanášení lesků doporučujeme štětec velikosti č. 6

Pokud modelujeme jednofázovým UV gelem naneseme v tenké vrstvě tenkou vrstvu jednofázového UV gelu.

Každý lesk (kromě bezvýpotkového) musíme po vytvrzení setřít Cleanerem (obr. 14). Pro ještě větší lesk doporučujeme doleštovací Cleaner Shine Almond (obsahuje speciální olejíčky, nehet krásně vyleští a vyživuje). Může se stát, že při modeláži vznikly drobné nerovnosti ze spodní strany nehtu. Tyto nerovnosti doporučujeme opilovat pilníkem, blokem na nehty, případně bruskou. Kolem nehtu aplikujeme nehtový olejíček a jemně vmasírujemee. A máme hotovo!

 

 

 

Tipy:

 

Jak na zdobení nehtů?

Chcete-li nehty zdobit pak aplikujte zdobení na vymodelovaný C-oblouk (nálepky a vodolepky na nehet očištěný cleanerem, abyste se nepřilepila), třpytky do výpotku (pokud jste nehet pilovala a nemáte výpotek naneste tenkou vrstvu stavebního gelu, kterou krátce vytvrdíte v lampě a můžete zdobit ;) ) Zdobení doporučujeme vždy potřít ještě slabou vrstvou stavebního gelu a pak až aplikovat lesk. Lépe se zafixuje.

Připravili jsme pro Vás několik inspirativních návodů na zdobení nehtů:

 

 Proč nehty pálí v lampě?

To je dáno mnoha faktory. Citlivostí každé z nás, typem UV gelu, předchozími úpravami nehtů (je-li nehet často opilováván může být narušen citlivý povrch nehtu a více pálet). UV gely v lampě polymerují, tzn. mění své skupenství a proto mají tendence pálit. Čím více gel pálí, tím je pevnější. Pokud Vás gel pálí, doporučujeme nehty do lampy vsunout na 2 sekundy, vysunout na 5 sekund a opět zasunout a pokračovat v "zapékání".Proč se mi nedaří céčko?

Chce to praxi a nakoukat spoustu videí. Malý trik jak si dopomoci k pěknějšímu céčku je otočit nehty na minutku dlaní vzhůru (po nanesení modelačního gelu a vytvarování "céčka") Gel Vám steče do požadovaného tvaru a pak rychle nehet do lampy. A nezoufejte i mistryně ve svém oboru se občas utnou ;) Chce to trénovat a trénovat. A pořád mějte na paměti - pokud nehty gelem pouze natřete nebudou držet! Mám si pořídit brusku?

Bruska samozřejmě ušetří spoustu času při modeláži a především při jejím odstranění. Ovšem začátečnice nemusí investovat ihned do profi přístrojů. Než se naučíte s bruskou dobře zacházet (i toto chce trochu cviku) sáhněte po mini brusce na nehty.

 

Nejsem si pořád jistá, který pilník mám použít

Pořád tápete, který pilník je na nehty nejvhodnější. Mrkněte se na našeho průvodce jak si vybrat správný pilník na nehty. Přejeme pevné nervy, nevzdávejte se pokud nehty nejsou hned dokonalé. Časem budete nejlepší ;)
Na jakékoliv dotazy Vám odpovíme na info@starnails.cz

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky do e-mailu
Buďte první, kdo se dozví o slevách a novinkách z nehtového světa Starnails.

Otevřená Facebook skupina

Potřebujete poradit? Staňte se členem naší Facebook skupiny, která má více než 2000 členů.

přidat se ke skupině

Facebook stránka

Proč nakupovat u nás

  • Více než 5000 produktů skladem
  • Dárek ZDARMA ke každé objednávce
  • Doprava ZDARMA od 1 500,- Kč
  • Zítra u Vás při objednávce do 12:30 hod.
  • Prověřeno profesionály
  • Poradíme Vám

Pohodlná platba


Informace pro zákazníky

Doprava a platbaObchodní podmínkyOchrana osobních údajůVýměna zbožíReklamaceRecenze a doporučeníRady a tipyO násKontakt

 

Zákazníci nás mají rádi

 

Odborné poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 775 659 411 Po - Pá (8:00 - 14:00) info@starnails.cz Po - Ne (odpovídáme zpravidla do 3 hodin)
Copyright (c) 2020 - Starnails s.r.o. Všechna práva vyhrazena.