Aby se vám snadno nakupovalo, používáme na webu k personalizaci a analýze návštěvnosti cookies. Více informací

Hodnocení na Heurece

Zákazníci nás rádi doporučují.
Moc vám děkujeme!
Bez vás bychom toho nedosáhli.

 

 

Zůstaňme v kontaktu

 


01. 01. 2017

Jaký zvolit pilník na nehty? Ideální pilník = ideální nehty

Krásná manikúra začíná správným tvarem nehtů...

to je pravda odvěká ;) Úprava nehtů začíná a končí pilníkem (nebo blokem, leštičkou na nehty). A je jedno, zda budeme pilovat nehty přírodní, upravené gel lakem, UV gel nebo akryl. Pojďme však začít tvarem nehtů...

ideální tvar nehtůZákladní tvary nehtů (ano, je jich mnohem více) jsou hranatý - square, zaoblený - squoval, kulatý - round, oválný - oval, mandlový - almond, ballerina, špičatý - stiletto. 

Jaký je ideální tvar nehtů? Velmi záleží na tvaru nehtového lůžka a jeho délce. Někdo má rád krátké nehty a piluje do kulata, jiní preferují klasiku ovál nebo úžasný super dlouhý tvar stiletto (špičaté nehty).

Pokud si nevíte rady jak správně nehty pilovat a jaké si vybrat, napoví vám lunula. Je to viditelná část kořene nehtu, která vypadá přibližně jako půlměsíc. Její tvar (hranatější, oblejší zda rovnější) prozrazuje, jaký tvar zakončení nehtu vám bude nejvíce sedět. Univerzální možností jsou však nehty mírně zaoblené. Pokud si i přes to nejste jistá, vyberte si profesionální nehtové studio, kde vám rádi pomohou a poradí.

Možná vám v rozhodování pomůže i naše galerie:

hranaté nehty Zaoblené nehty - squoval tvar Kulaté nehty

Oválné nehty Mandlový tvar nehtů Ballerna nehty 

Stiletto tvar nehtů

 

Bez správného pilníku to ovšem nepůjde...

Ideální pilník na nehty

 

Na eshopu www.starnails.cz najdete obrovský výběr nejkvalitnějších pilníků, leštících bloků a leštiček. Pilníky lze použít pro úpravu jakýchkoliv nehtů. Papírové pilníky se dodávají v různých barvách, tvarech i hrubostech.

Pilníky firmy Starnails jsou nejvyšší kvality a vyznačují se extrémně dlouhou životností. Svou kvalitou předčí několikanásobně dražší pilníky. Mají pěnový střed a jsou samozřejmě desinfikovatelné. Volit můžete z celé řady hrubostí a tvarů pilníků, které uspokojí i ty nejnáročnější profesionály.

 

Základní tvary jsou:

Pilníky na nehty a jejich tvary

 

Výběr tvaru je spíše o preferencích a zvyku.

Obecně se dá říci, že široké pilníky (loďka a nebo diamant) jsou vhodné pro odstranění materiálu z celého povrchu nehtu, mají širokou plochu a rychleji UV gel nebo akryl odstraníte.

Na dílčí úpravy, hůře přístupná místa např. práci kolem kůžičky jsou vhodné spíše rovné nebo banánové tvary. Pilník banán je svým tvarem vhodný pro vymodelování kulatého tvaru.

 

Každý pilník má jinou hrubost? Proč a jaká je nejlepší?

Pilníky se vyrábějí v mnoha hrubostech. Nejčastěji najdete hrubost 80, 100, 180, 240 a 320. Hrubosti se různě kombinují, např. 180/100 a nebo můžete zakoupit i 120, případně 150 hrubost. 

Obecně platí pravidlo: čím nižší číslo tím vyšší hrubost. 80 - nejhrubší pilníky (vhodné na odstranění gelu a akrylu) až po 240 (někdy i 320) - nejjemnější pilníky pro přírodní nehty.

 

Tabulka hrubosti pilníků

 

Hrubé pilníky (80/80, 100/100) -  používejte na odstranění materiálu, tedy akrylu a UV gelu, zdobení. Dále pilník 100 doporučujeme používat na rychlé zbroušení materiálu při doplňování umělých nehtů, na zkracování délky nehtu, na přebroušení, apod.

Střední pilníky (180/100, 180/180) - používejte pro dílčí úpravy umělých nehtů nebo na odstranění gel laku, vybroušení finálního tvaru, zdrsnění přírodního nehtu a vyhlazení nerovností (180)

Jemné pilníky (180/240, 240/240) - využijete na úpravu přírodních nehtů případně gel laku

Skleněné pilníky - vhodné na úpravu přírodních nehtů (pozor, umělý materiál se skleněným pilníkem neodstraníte)

 

Typy pilníků: 

Jistě jste si všimla, že na našich stránkách najdete různé typy pilníků. Pilníky černé, bílé, zebra Premium, zebra Classic a EQ. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Černé, bílé a Classic pilníky doporučujeme pro začátečníky, mají pružný střed, dobře se drží a pohodlně se s nimi pracuje. Také patří mezi cenově výhodnější pilníky

Zebra Premium jsou vysoce kvalitní a trvanlivé pilníky, které předčí konkurenční značky. Pilníky mají vysoce kvalitní brusnou plochu, eliminují rozptyl brusného prachu a mají pevnější střed. Doporučujeme pro profesionály. 

Pilníky EQ extra kvalitní pilníky, které nemají konkurenci ve výdrži. Nedrolí se, nešpiní a jejich povrch je vytlačený z tzv. šupinek (brown scales). Jejich naprostou výhodou je, že absorbují brusný prach, který lze jednoduše "vymést" štětečkem. 

Zaujala Vás naše nabídka? Všechny pilníky si můžete prohlédnout zde. A jak je u Starnails dobrým zvykem, přinášíme Vám nejoblíbenější modely za super ceny ve zvýhodněných sadách ;) 

 

 Profesionální balení pilníků