Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá (8 - 14 hod)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Hodnocení na Heurece

Zákazníci nás rádi doporučují.
Moc vám děkujeme!
Bez vás bychom toho nedosáhli.

 

 

Zůstaňme v kontaktu

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Gel lak TIPY a TRIKY
06.01.2017

Gel lak TIPY a TRIKY

 

Jak nanášet gel lak?

Gel lak je báječná věc, ale aby byly nehty krásné a gel lak Vám dlouho vydržel musíte dodržovat správný postup aplikace

A pokud jste přesně podle návodu postupovala, ale zase se objevilo něco špatně, přečtěte si naše triky a krátké rady. Nenašla jste odpověď - pište na info@starnails.cz.

 

 

Proč musím důkladně zatlačit kůžičku?

Správná péče o nehtovou kutikulu je základ. Pokud kůžičku - a zejména jemnou blanku - nezatlačíte pusherem (kopýtkem), nebo neodstraníte bruskou, gel lak nepřilne důkladně k nehtu a dojde k jeho odchlipnutí. Věnujte proto kůžičce důkladnou péči před každou aplikací gel laku.

 

 

Změkčovač kůžičky nemůžu použít před aplikací gel laku, je to pravda?

24 hodin před aplikací gel laku se vyhněte jakýmkoliv změkčovačům, olejíčkům na nehtovou kůžičku a několik hodin před aplikací nepoužívejte krémy na ruce. Pozor si dejte také na odstraňovače gel laku s olejíčky, pokud jste je použila nanášejte gel lak opět až za 24 hodin. Gel laku nevadí (naopak prospívá) péče BalbCare

 

 

Musím zbrousit přírodní nehet před nanesením gel laku?

Ano, určitě. Pro lepší přilnavost gel laku (One Step nebo gel lak báze) musíte nehet jemně zbrousit. Nehet musí být jakoby poprášený bílým práškem, který musíte důkladně očistit kartáčkem. Poté doporučujeme ještě dočistit nehet Cleanerem nebo desinfekcí. Na zdrsnění nehtu používejte pilník 180/240 hrubost.

 

 

Jak je to s odmaštěním nehtu, Primer nebo Prep?

Přírodní nehet (pozor pouze přírodní nehet! ne gel lak např. při doplnění) musíte před aplikací báze odmastit a připravit pro gel lak. V naprosté většině případů stačí použít pouze Primer nebo Ultrabond Primer (silnější přilnavač, který má po uschnutí silnější lepivý výpotek, čímž zvýší přilnavost dalšího materiálu). Máte-li nehty potivé, mastící se, lámavé, slabé, doporučujeme nanést nejprve Nail Prep a až po jeho uschnutí Primer (případně Ultrabond). 

 

 

Jaká gel lak báze je nejlepší a musím ji použít?

Ano i ne. Gel lak bázi nemusíte použít u gel laků 4v1 One Step (nebo-li jednofázových). Pouze tyto gel laky již "zahrnují" bázi v barevné vrstvě, proto ji nemusíte aplikovat. Ovšem pro delší nošení ji doporučujeme použít.

Třífázové gel laky (Mini Star a Top Star) se bez báze neobejdou! Základní bází je Base/Top. Podkladová báze a lesk v jednom. Ta je univerzální pro všechny gel laky. Ovšem každá z nás má specidické nehty a může jí proto sednout úplně jiný typ báze, proto doporučuji prostudovat krátké shrnutí:

 

 • Base/Top (5ml i 10ml) - univerzální báze a lesk v jednom, obdržíte ji jako součást sady nebo si ji můžete zakoupit zvlášť. Řidší konzistence, lehce se s ní pracuje, vyhovuje naprosté většině uživatelek (normální, zdravé nehty).
 • Pro Base (5ml i 10ml) - řada PRO je určená pro citlivé nehty a uživatelky s alergií. Neobsahuje kyseliny a je maximálně šetrná k přírodnímu nehtu. Zároveň obsahuje speciální pojivové složky, díky nimž báze perfektně přilne k přírodnímu nehtu a tím maximálně prodlouží dobu nošení gel laku (One Step a Mini, Top Star). Také se snadněji odstraňuje Removerem. 
 • Multivitamínová báse (6ml) - speciální hustší báze, kterou doporučujeme pro slabé a poškozené nehty. Obohacena o vitamíny, nehty vyhlazuje a dodává jim pružnost a sílu.

 

 

Mám na svých nehtech nerovnosti, kterou bázi zvolit?

Pokud nejste majitelkou rovných nehtů, nemusíte se vzdávat gel laků a přejít na UV gel nebo akryl. Pomůže Vám Pro Base, která je hustší než klasická báze. Bázi nanesete nejprve v jedné tenčí vrstvě (nezapomeňte přetáhnout i volný okraj nehtu). Po vytrzení v lampě aplikujte bázi ještě jednou, tentokrát v normální vrstvě a jakmile ji rovnoměrně nanesete na nehet doporučujeme ruku otočit dlaní vzhůru a cca 10 vteřin vyčkat. Báze Vám vytvoří přirozený c-oblouk (steče prostě tam, kam má). Tím se maximálně srovnají nerovnosti na nehtu a Vy pak můžete pokračovat v nanášení barevného gel laku.

 

 

Zlomil se mi nehet, co teď?

Zlomený nehet je vždy nepříjemnost, ale neznamená to, že budete muset týdny čekat, než nový nehet doroste. Máte-li na nehtech gel lak, odstraňte se zlomeného nehtu gel lak (včetně báze). Nehet očistěte, zdrsněte, očistěte a nasaďte šablonku. (postup nasazení je stejný jako u UV gelu).  Nyní nanesete Primer na přírodní nehet. Poté aplikujete v tenké vrstvě Pro Base na přírodní nehet, vytvrdíte v lampě, poté nanesete Pro Base v tenké vrstvě na šablonu (malinko přesáhněte i na přírodní nehet), vytvrdíte v lampě. Po vytrzení v lampě aplikujte bázi ještě jednou, tentokrát v normální vrstvě a jakmile ji rovnoměrně nanesete na celý nehet (včetně šablony) doporučujeme ruku otočit dlaní vzhůru a cca 10 vteřin vyčkat. Báze Vám vytvoří přirozený c-oblouk (steče prostě tam, kam má). Tím se maximálně srovnají nerovnosti na nehtu. Po vytvrzení v lampě očistíte cleanerem, sundáte opatrně šablonu, případné nerovnosti upravíte pilníkem a jemným blokem zdrsníte povrch nehtu. Očistíte od prachu a pokračujete v aplikaci barevného gel laku. 

 

 

Proč mám nanášet tenké vrstvy a proč se gel lak krabatí?

Před nanášením barevného gel laku je důležité důkladně gel lakem zatřást (aby se pigment propojil).

Gel lak není lak, není tak řídký. Všechny si totiž přejeme, aby skvěle kryl, snadno se nanášel, ale nezatékal ke kůžičce a ještě držel nejlépe měsíc. To je dost nároků na gel lak :D a výrobci dělají co umí.  Ovšem bez Vaši spolupráce to nepůjde. Musíte dodržet správný postup nanášení barevných gel laků, jinak Vám při vytvrzení začne "bublat" nebo se "krabatit". 

Vždy gel lak promíchejte (důkladně zatřeste lahvičkou - zavřenou!).

Štěteček s gel lakem důkladně otřete o hrdlo lahvičky. Platí pravidlo, že jedna strana štětečku by měla být téměř suchá a na druhé gel lak jen lehce nanesený. Začátečníci obvykle naberou velkou vrstvu barvy, nanášejí na nehet a protože se jim barva krásně slévá jsou spokojené, že je rychle hotovo - omyl, gel lak Vám v lampě "zabublá" a nebo se zkrabatí!

Na podkladovou vrstvu (bázi) nanášejte nejprve ultra tenkou vrstvu, vůbec se nebojte toho, že není barva rovnoměrně rozetřená (máte světlá místečka). Dbejte na to, abyste se nedotýkala nehtové kůžičky. Vrstvu vytvrzujte v lampě a další tenkou vrstvou gel lak sjednotíte. (Někdy je nutné aplikovat i 3 vrstvy). Je dobré uzamknout každou vrstvu tak, že lehce přetřete volný okraj (hranu) nehtu. Tím zabráníte pozdějšímu odchlipování a navíc gel lak vypadá upraveně.

Shrnutí: příliš silnou vrstvu lampa nevytvrdí. Často se to stává u UV lampy. Moderní silné duální lampy si obvykle poradí i se silnější vrstvou, ovšem když to přeženete, gel lak se Vám zkrabatí i v duální lampě. Pak nezbývá než barvu cleanerem stáhnout, pilníkem zdrsnit bázi a nanést novou barevnou vrstvu (tenkou!). 

U UV lampy nedostatečné vytvrzení gel laku (zejména černé barvy) znamená také volání po výměně zářivek. 

 

Aplikace gel laku je rituál, nespěchejte, nanášejte tenké vrstvy, pomalu a důkladně, odměnou Vám budou krásné nehty, které vydrží opravdu dlouho.

 

 

Jak mám nanášet Finish gel lak a který si zvolit?

Finish gel lak je nesmírně důležitý (pokud nepoužíváte Gel lak 4v1 One Step). Jednak chrání barvu před poškrábáním, vyblednutím a poškozením a dodává nehtům lesk. Proto nelze vynechat aplikaci lesku (finishe, topu).

Finish gel lak se nanáší jako poslední fixační vrstva. V případě, že jste nanesla barevný gel lak a jste spokojená s výsledkem naneste tenkou vrstvu Finish gel laku a vytvrďte ji v lampě. Všechny top gel laky (kromě Quick Shine gel laku) jsou výpotkové, po vytvrzení v lampě setřete výpotek Cleanerem.

Finish gel lak je dobré aplikovat na výpotek, pokud jste musela výpotek setřít je vhodné lehce zdrsnit (a očistit) povrch gel laku jemným blokem pro lepší přilnutí finish vrstvy.

 

 • Base/Top (5 a 10ml) - základní univerzální gel lak báze a top v jednom. Je výpotkový, nanášejte v tenké vrstvě a po vytvrzení setřete výpotek Cleanerem. Vhodný pro fixaci barevných gel laků a drobného zdobení.
 • Pro Finish (5ml, 10ml) - extra pevný lesk, který je hustší konzistence a doporučujeme jej pro problematické nehty, pokud domodelováváte nehet na šablonu a pro fixaci nálepek, glitrů apod. Je výpotkový, po vytvrzení setřete výpotek Cleanerem.
 • Quick Shine Coat (5ml) - bezvýpotkový gel lak, vhodný pro rychlou fixaci gel laků. Extrémní lesk. Dodáváme i v různých barevných odstínech pro skvělé efekty, např. s jemným glitterem.

 

 

Můžu zdobit gel lak?

Samozřejmě, gel lak je stejně jako UV gel vhodné zdobit.

Nálepky, vodolepky, malůvky, razítka - aplikujte na barevnou vrstvu z které jste setřeli výpotek (doporučujeme barevnou vrstvu před aplikací nálepek, razítka.. lehce zbrousit blokem). Po nazdobení fixujte Pro Finish UV/LED gelem. 

Glitry, třpytky, pigmenty... - patří do výpotku. Nebo lze do průhledného gel laku zamíchat třpytky (pigmenty) a štětcem nanést na nehet (můžete si dozdobit francouzskou manikúru). Zafixujte Pro Finish gel lakem.

Větší zdobení, např. bižuterie, přilepte lepidlem na tipy a zafixujte důkladně Pro finish gel lakem kolem ozdoby. 

 

 

Lze použít gel lak na UV gel nebo akryl?

Samozřejmě, gel laky (One Step i Mini/Top Star) můžete nanášet na UV gel i akryl. Postupujte jak jste zvyklá (barevný gel lak aplikujte místo barevného UV gelu).

 

 

Proč mi nejde gel lak odstranit?

Nezapomeňte, že musíte narušit gel lak na povrchu, nejlépe až na barevnou vrstvu. Gel lak remover tak lépe pronikne až k bázi a rychleji dojde k odstranění gel laku. 

V průměru by odstranění gel laku mělo trvat cca 15 - 20 minut. Pokud se Vám gel lak ani za 20 minut neodstraní potřebujete dobu k odstranění prodloužit klidně až na půl hodiny. Nehty můžete zabalit do ručníku, aby bylo působení intenzivnější.

Acetone remover nezničí Váš nehet, nepoškodí jej!!!! ani po dlouhé době působení. Nehet poničíte pokud budete netrpělivá a budete se snažit gel lak odstranit silou.

Doba odstranění je individuální a proto kontrolujte nehty v průběhu "působení" a odstraňujte gel lak jen tehdy, kdy se "odchlipuje" a odpadává. 

Nebaví Vás čekat, použijte parní odstraňovač gel laku Gel lak Steam Remover.

 

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky do e-mailu

Otevřená Facebook skupina

Potřebujete poradit? Staňte se členem naší Facebook skupiny, která má více než 2000 členů.

přidat se ke skupině

Facebook stránka

Proč nakupovat u nás

 • Více než 5000 produktů skladem
 • Dárek ZDARMA ke každé objednávce
 • Doprava ZDARMA od 1 500,- Kč
 • Zítra u Vás při objednávce do 12:30 hod.
 • Prověřeno profesionály
 • Poradíme Vám

Pohodlná platba


Informace pro zákazníky

Doprava a platbaObchodní podmínkyOchrana osobních údajůVýměna zbožíReklamaceRecenze a doporučeníRady a tipyO násKontakt

 

Zákazníci nás mají rádi

 

Odborné poradenství

Potřebujete poradit s výběrem?
Neváhejte nás kontaktovat:

+420 775 659 411 Po - Pá (8:00 - 14:00) info@starnails.cz Po - Ne (odpovídáme zpravidla do 3 hodin)